Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
C. K. Masopust
právě se nacházíte › úvodní strana ...jiná

OBJEVTE NAŠE MĚSTO!

Vzdělání
...jiná ˆ mapa začátek: pondělí - 7. srpen 2017 od 10:00 hod. * konec: sobota - 30. září 2017 do 17:00 hod.
Vstupné: 0

V Kadani si přijde na své každý - mladí, staří, rodiny s dětmi i lidé poptávající nákupy, zábavu a historii s poznáním. Poslední skupina lidí ocení zejména pět objektů městského muzea, které jsou zajímavé a významné samy o sobě, ale pro jejich větší atraktivitu jsme do nich nainstalovali netradiční expozice. Vstupte dále. Objevte víc!

FRANTIŠKÁNSKÝ KLÁŠTER
Klášter na webu muzea: ZDE

I. okruh - Pohledy do minulosti Kadaně

Poznejte historii svého města! Jak takové středověké město fungovalo a jak se proměňovala jeho tvář? Co skrývá lékárna sester alžbětinek? A jak snadné je otočit Měsícem kolem Země? Uvidíte i popravčí meč nebo listinu s první zmínkou o Kadani.

II. okruh - Život v klášteře

Pokochejte se krásou gotické architektury v čele se vzácnými sklípkovými klenbami, obdivujte renesanční nástěnné malby a poznejte, jaký měli františkáni život! Navštívíte všechny významné části kostela včetně křížové chodby, rajské zahrady, refektáře, dormitáře a kostela a mimo jiného uvidíte i prastarý hodinový stroj. Nejmladší děti se letos nově mohou vydat na putování po klášteře s herní kartou, díky které budou objevovat tajemná zvířátka ukrytá na nejroztodivnějších místech.

III. okruh - Mineralogie, geologie, archeologie

Poznejte mineralogické zajímavosti Kadaňska včetně ukázek zkamenělých rostlin a živočichů. Výstava mapuje
také těžbu a zpracování vybraných surovin od doby kamenné po vrcholný středověk.

IV. okruh - Jan Hasištejnský z Lobkowicz

Výstava věnovaná 500. výročí úmrtí nejvýznamnějšího patrona kadaňského kláštera. Na výstavě je k vidění řada dobových artefaktů, doplněných o modely, fotografie a mapy. Zvláštní pozornost je věnována náhrobku Jana Hasištejnského od významného renesančního sochaře Ulricha Creuze, na zmenšeném modelu jsme se totiž pokusili zrekonstruovat původní podobu náhrobku. Nudit se nebudou ani nejmladší návštěvníci, pro které jsou připraveny tematické hry a pracovní listy.

Františkánské zahrady

Návštěvníky Františkánského kláštera uchvátí také jeho zahrady, ve kterých můžete relaxovat a nasát trochu letního slunce. Také můžete jít pozdravit klášterní zvířátka - ovce, kozy a čuníka Čendu - nebo se podívat, jak se daří naší bylinkové zahrádce. Hlad a žízeň zažeňte v místním pohostinství Konírna a cestou zpátky nezapomeňte adoptovat včelku, která Vám na podzim nadělí skleničku medu.

 

KADAŇSKÝ HRAD
Hrad na webu muzea: ZDE

Navštivte tajemná sklepení jedné z nejstarších kadaňských staveb! Kolikrát přijel král na návštěvu a kde se nacházely královské síně? Jak vypadala středověká lednice? Bohatou historii doplňují tři modely hradu v různých stavebních etapách a řada interaktivních prvků včetně obří stavebnice! Kromě této stálé expozice také můžete navštívit dočasnou výstavu o Karlu IV. a Kadaňsku.

 

RADNIČNÍ VĚŽ
Věž na webu muzea: ZDE

Vyšlápněte si 92 schodů a prohlédněte si Kadaň z netradičních úhlů z výšky 30 metrů nad zemí! Při cestě na ochoz pozdně gotické stavby navštívíte tři místnosti včetně kaple, kde byly nalezeny mj. ostatky sv. Václava. Proč ochoz věže zdobí socha psa? Kde bydlel věžný a co bylo jeho prací? Odpovědi na Vaše dotazy pomůže nalézt nejen unikátní model radnice.

 

MIKULOVICKÁ BRÁNA
Brána na webu muzea: ZDE

Navštivte jedinou dosud stojící bránu městského opevnění! K čemu sloužily dva otvory nad průjezdem v 1. patře brány? Jak si obránci města topili v zimě a odkud útočili na nepřátele? Kde bydleli a jakou výstroj a výzbroj používali? Odpovědí nejen na tyto otázky se Vám dostane od našich milých průvodců. Zajímavý výklad doplňuje řada přehledných obrázků a plánků a nechybí ani figurína plně vybaveného lučištníka nebo rumpál, se kterým se můžete zatočit! V nejvyšším patře věže pak na Vás kromě krásného výhledu čeká výstava modelů věží Tomáše Hobzíka. Více o výstavě zde.

 

BAŠTA
Bašta na webu muzea: ZDE

Chtěli jste vždycky odhalit tajemství středověkého pohřbívání? Kolik toho prozradí lidská kostra o svém nositeli? A jaké předměty nebožtíkům jejich blízcí vkládali do hrobů? To se dozvíte na výstavě Smrtí to nekončí aneb Tisíc let spali v Radobýlu, která je aktuálně v prostorách středověké bašty. Působivou expozici sestavili MUDr. et Bc. Kryštof Derner a RNDr. Jana Kuljavceva Hlavová z artefaktů nalezených u obce Mlékojedy na Litoměřicku, kde archeologové odhalili tisíc let staré pohřebiště s více než 50 hroby z 10. a 11. století. Přijďte se podívat!

 

 

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 16. 02. 2019

Kalendář akcí

« unor - 2019 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
............123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728... ... ...
Františkánská konference
ROZPOČET A STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
Příměstské Tábory
U3V - 1. semestr
Informační centrum
Informační centrum
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně
Kudy z nudy

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2019 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o.