Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
............
právě se nacházíte › úvodní strana ...jiná › Festival ›

Hudba Kadaň

Festival
...jiná ˆ mapa začátek: sobota - 08. červenec 2017 od 17:00 hod. * konec: sobota - 19. srpen 2017 do 22:00 hod.
Vstupné: 80

Vstupné: 80 Kč v předprodeji / 150 Kč na místě / 240 Kč permanentka

Toužíte po strávení příjemného večera pod širým nebem s trochou živé hudby? Tak to Vám tohle přání splníme! Na čtyřech prázdninových večerech se sejde několik (nejen) kadaňských kapel podobného žánru, aby svým uměním oživily veřejný prostor a zahrály pro Vaše potěšení. A škála je opravdu široká - na své si přijdou příznivci funku, bigbeatu, reggae i jazzu

Na již třetím hudebním setkání si v altánku na Střelnici přijdou na své příznivci bigbeatu, kde se sejdou 5. srpna kadaňské legendy Hi Jack, Trüpaslík a Trepifajxl.

Online vstupenky zde.

"Kamilovy písně bylo škoda nechat při jedné španělce, tak jsme to zelektrizovali a vzbudili na kadaňsku takřka světový rozruch. A jelikož co člen, to pochodující sud s neřestma a aférama, o popularitu není nouze," říká o sobě kadaňská kapela Trüpaslík. Na scéně působí už úctyhodných 20 let a stala se kadaňskou legendou, kterou si zkrátka nemůžete nechat ujít.

A protože některým členům Trüpaslíku byla jedna kapela málo, založili si Hi Jack. Ke Káchičovi s Mládencem se přidal Broněk a v poslední době jejich sestavu oživila také půvabná a neméně talentovaná saxofonistka a zpěvačka v jedné osobě Kája Bazalková.

A do třetice všeho bigbeatového vystoupí také kapela Trepifajxl.

A na závěr 19. srpna oblaží Váš sluch na Studentském náměstí Hlas kontra bas, B.B. band a Martina Trchová Trio.

Online vstupenky zde.

Studentské náměstí oživí nejprve spojení ženského hlasu a akustického kontrabasu Hlas kontra bas. Ridina Ahmedová a Petr Tichý Vám naservírují čistou, obnaženou hudbu bez dalších doprovodných nástrojů, která proniká až k jádru duše. Chcete naživo slyšet dámu, která prošla mnoha hudebními styly a vystupovala s Bobbbym McFerrinem, za doprovodu sametových tónů kontrabasu? Ridina má osobitý hudební projev, zajímají ji možnosti hlasu jako sólového, nedoprovázeného nástroje, vedle zpívání vede také hlasové dílny. Nejprve se věnovala jazzu, pak se však vydala na cestu za autenticitou hlasu. Kontrabasista Petr Tichý oproti tomu absolvoval klasické hudební vzdělání na pražské HAMU. Uchvátilo jej však kouzlo jazzu, jemuž propadl a dodnes se mu věnuje. Hraje mimo jiné i na elektroakustický kontrabas vlastní konstrukce zhotovený mistrem houslařem Jiřím Petlachem. Kromě působení v duu Hlas kontra bas, které sklízí spoustu úspěchů, okořeňuje písně také v jiných hudebních uskupeních jako NTS, Bran či Alvik.

Hned po něžných tónech Ridiny a Petra Vám rozproudí krev v žilách blues-rockový B.B. band z Bíliny. Podstatnou část repertoáru tvoří bluesová klasika jako Chicago & Texas Blues 50. a 60.let, kterou doplňují modernější záležitosti z dílny např. Stevie Ray Vaughana, Jonnyho Langa nebo Kenny Wayne Shepherda až po vlivy jako např. Black Rebel Motorcycle Club, ovšem vše nesoucí osobité specifické zpracování. Nejcennější devízou kapely je pěvecký projev Vládi Orlovského, připomínající syrovější vokály Glenna Kaisera či Marca Cohna. Kaiserovské „Long Way From My Home“ nebo Cohnovské „Walking to Memphis“ v jeho podání si vždy dovedou podmanit diváky. Původní zcela elektrifikovaný kvintet doznal v počátku roku 2015 několika změn. Sestava B.B.Bandu se ustálila na komornější verzi, ve složení tři kytary & vokály, harmonika nestora severočeské bluesové scény Bohuslava „B.B.“ Budiny, cajon a violoncello.

Na závěr vystoupí Martina Trchová, která začínala jako čistokrevná folková písničkářka. Už tehdy si zakládala na kvalitních textech a zajímavé melodice. Postupem času se hudba Martiny Trchové vyvinula v poetickou kombinaci toho nejlepšího z domácího folku a pestrobarevnosti lehkého jazzu. A je to poloha, která písním veskrze autorským velmi svědčí. Do Kadaně Martina přijíždí se svým triem, které je nejčistší ukázkou onoho folkově-jazzového spojení. Basa, kytara a bicí ve spojení s plným a barevným hlasem Martiny Trchové nenechávají nikoho na pochybách, že spojení s jazzovými muzikanty byl skvělý nápad.

Koncerty probíhají vždy od 17 do 22 hodin.

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 27. 07. 2017

Kalendář akcí

« červenec - 2017 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
...............12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31... ... ... ... ... ...
TANEČNÍ KURZ PRO MLÁDEŽ 2017
TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ 2017
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
Do neznáma
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2017 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o. .