Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
............
právě se nacházíte › úvodní strana Galerie Josefa Lieslera › Výstava ›

Absolventská výstava

Výstava
Galerie Josefa Lieslera ˆ mapa začátek: čtvrtek - 08. červen 2017 od 17:00 hod. * konec: úterý - 11. červenec 2017 do 23:00 hod.
Vstupné: 0

Vstupné: ZDARMA

trvání výstavy: 9. 6. - 11. 7.


Galerie Josefa Lieslera představuje ve spolupráci se Základní uměleckou školou Klementa Slavického v Kadani a Základní uměleckou školou v Klášterci nad Ohří práce svých absolventů. Kromě studijních kreseb můžete vidět i práce na dané téma s přesahem k abstrakci a konceptuální tvorbě.
Za Základní uměleckou školu Klementa Slavického v Kadani představuje práce Kateřina Choutková, Barbora Škrabalová, Klára Malá a Zuzana Zelenková.
Spontánní radost, živelnost a hravost. Snad tak by se dalo charakterizovat dílo absolventky Kateřiny Choutkové. V její práci se odráží přesně to, čím Kateřina žije. Barva, slunce, příroda a radost. Pracuje s tématem lesa, ve kterém tráví volný čas. Toto téma bylo při hledání náplně absolventské práce samozřejmostí. 
Barbora Škrabalová je nejstarší z žáků výtvarného oboru. Zralost její osobnosti se proto odráží 
i v tvorbě, na které celý rok intenzivně pracovala. Hlavním předmětem jejího zájmu je studium anatomie zvířat. Studijní kresbu tužkou upřednostňuje před jinými technikami, které sice také ovládá, ale nepovažuje je za vhodné pro své vybrané téma. K případnému výběru jiných technik přistupuje uvážlivě a vždy je nejprve otestuje formou experimentu.   
Klára Malá je dalším milým návštěvníkem hodin výtvarného oboru. Má mnoho ušlechtilých zájmů a naplňuje jimi téměř celý volný čas. Tvorba se ale pro ni stává nejdůležitější součástí jejího života. Chystá se na talentové zkoušky na střední uměleckou školu. Dává přednost barevné abstrakci a využívá psychoterapeutické síly umění.
Zuzana Zelenková je všestranně talentovanou absolventkou. I přes šíři jejích zájmů dokázala zpracovat rozsáhlý cyklus portrétů svých spolužáků a osobností, které jsou pro ni důležité. Její pokročilá znalost anatomie lidské tváře a schopnost vystavět základní tvary portrétu se v práci projevuje jistotou a lehkostí kresebného projevu. Její portréty jsou éterické, jemné až mlhavé, nicméně s výrazem a podobou. Výše popsané znalosti pak Zuzana zúročuje v portrétech fiktivních osobností.
Za Základní uměleckou školu v Klášterci nad Ohří vystavuje Kateřina Hubertová, Kamila Janáčková, Šárka Matějčková, Lucie Mänzelová, Eva Růžičková, Darius Švejda, Veronika Zajíčková.
Tvorba Lucie Mänzelové je ovlivněna každodenními osobní prožitky, které ji vedly k myšlence, že láska prostupuje skutečně vším. Imaginární svět se prolíná s tím skutečným. Lucie používá plošné vyjádření a asambláž.
Inspirací Dariuse Švejdy se stala Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově, kde ho zaujalo výtvarné zpracování skla. Skleněné objekty jsou citlivě komponovány s kontrastními materiály. Jeho dílo je zaměřeno na vodu a flóru.
Šárku Matějčkovou v její závěrečné práci inspirovala barevná spektra a nekonečnost tajemného vesmíru. Nejčastěji používá suché pastely a akvarel. Ve svém objektu také využila sklo a kontrastní materiály.
Kamila Janáčková pracuje s otisky vlastních rukou, protože je to pro každého člověka něco zcela jedinečného. Kormě toho se nechává inspirovat geometrickou abstrakcí Vasilije Kandinského.
Zámecký park v Klášterci nad Ohří a jeho zajímavé prvky zpracovaly v různých technikách absolventky Kateřina Hubertová, Eva Růžičková a Veronika Zajíčková. Využívají odpadové materiály, korek, ale i přírodniny. K tisku na plátno použily korkové matrice. Nejvíce se v tvorbě vyskytuje páv, který je dominantou zdejšího parku.

 

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 22. 05. 2018

Kalendář akcí

« květen - 2018 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
...123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031... ... ...
Františkánská konference
ROZPOČET A STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
Příměstské Tábory
U3V - 1. semestr
Informační centrum
Informační centrum
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně
Kudy z nudy

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
Do neznáma
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2018 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o. .