Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
C. K. Masopust
právě se nacházíte › úvodní strana Galerie Josefa Lieslera

Kadaňští výtvarníci

Výstava
Galerie Josefa Lieslera ˆ mapa začátek: pátek - 08. červen 2018 od 17:00 hod. * konec: neděle - 8. červenec 2018 do 22:00 hod.
Vstupné: 0

Vstupné: ZDARMA

trvání výstavy: 8. 6. - 8. 7.

 

Tato skupina kadaňských výtvarníků vystavuje s určitými obměnami v Kadani i jiných městech od roku 1985.

 

Jitka Kůsová

(*1962)

Vystudovala Střední průmyslovou školu keramickou v Karlových Varech, poté se zabývala propagační grafikou. Krátce učila na základní umělecké škole v Chomutově. Byla ředitelkou knihovny v Klášterci nad Ohří a jako kurátorka se zabývala galerijní činností. Ve svých obrazech představuje lidskou figuru v proměnách času. Tu spatřujeme i na dílech trojrozměrných. Zúčastnila se několika sochařských sympoziích v Martině, Doksanech, Vintířově i v zahraničí.

 

akad. malíř Herbert Kisza

(*1943)

Na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze vystudoval monumentální malbu u prof. A. Fišárka. Stal se z něj malíř, grafik, fotograf, sochař a cestovatel. Nechává se inspirovat náboženskými motivy a krajinou plnou devastace. Po cestách světem tvoří grafické cykly. Uspořádal několik sochařských sympozií ve Františkánském klášteře. Jeho sochy jsou rozmístěné v historickém centru Kadaně. Sám se zúčastňuje mnoha kamenosochařských i řezbářských sympozií. Vlastní galerii U Netopýra na náměstí v Kadani. Vydal výpravnou publikaci fotografií krajem Poohří, která se stala jeho vyznáním k přírodě a životu v tomto krásném kraji.

 

Kryštof Kisza

(*1974)

Kryštof Kisza je fotograf, na jehož fotografiích se setkáváme se zátiším, tak jak jej vidí kolem sebe bez aranžování a úprav. Z cest po Evropě a Americe přiváží nostalgické pohledy do krajiny a katedrál. Fotografie tónuje sépií a valérů modří.

 

Vojtěch Kraus

(*1944)

Studoval na Palackého univerzitě v Olomouci obor český jazyk a výtvarná výchova. Dlouhá léta tyto dva předměty učil na Gymnáziu v Kadani. Jeho výtvarným vyznáním je expresivní realistická krajina a zátiší. V jeho dílech tedy často vidíme kopce a řeku kolem Kadaně. Oblíbil si i veduty města s klášterem a hradem. Protějškem malířskému dílu je grafika. Používá techniku suché jehly, kde hledá podobné náměty jako v malířské tvorbě.

 

Karel Pobříslo

(*1964)

Absolvent Slezské univerzity oboru Tvůrčí fotografie, od roku ´93 se úspěšně pohybuje na poli tvůrčí i ryze komerční fotografie. Zároveň publikuje své snímky jak doma, tak v zahraničí a je držitelem několika ocenění za fotografickou tvorbu. Zabývá se reklamní fotografií, fotografií architektury, výtvarným fotografickým aktem.

 

Dalibor Vajnar

(*1972)

Vystudoval Institut výtvarné výchovy UJEP v Ústí nad Labem. Zaujala jej východní kultura a filozofie, pod jejichž vlivem výtvarně tvoří. V malbách často používá úryvky z posvátných textů a knih. V obrazech hledá vyšší smysl bytí a existence člověka dnešního světa.

 

František Vlček

(*1947)

Absolvoval keramickou školu v Bechyni. Ve své keramické tvorbě propojuje keramiku s dalšími materiály. Inspiruje se mytologickými a legendárními tématy. Modeluje figury dávných hrdinů a bojovníků. Celkový dojem umocňuje povrchem, který imituje kov a nebrání se střídmému zlacení. Při výsledné instalaci propojuje keramiku často s kovem a se dřevem do organického celku. Založil bienále Keramické plastiky ve Františkánském klášteře. Působí také jako místopředseda Sdružení výtvarných umělců keramiků.

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 16. 02. 2019

Kalendář akcí

« unor - 2019 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
............123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728... ... ...
Františkánská konference
ROZPOČET A STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
Příměstské Tábory
U3V - 1. semestr
Informační centrum
Informační centrum
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně
Kudy z nudy

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2019 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o.