Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
............
právě se nacházíte › úvodní strana Studentské náměstí › Různé žánry

Festival čajových nadšenců

Různé žánry
Studentské náměstí ˆ mapa sobota - 22. červenec 2017 od 10:00 hod. Vložit do mého kalendáře 22-07-2017 10:00:00 22-07-2017 11:30:00 39 Festival čajových nadšenců - Různé žánry Kadaň - Studentské náměstí Kulturní zařízení Kadaň galerie@kultura-kadan.cz https://www.facebook.com/events/list?dialog=create false DD/MM/YYYY
Vstupné: 0,- Kč ( Volných vstupenek: 500 )

Vstupné: ZDARMA

U příležitosti desátého výročí založení čajovny Kašmír si Vás, za plné podpory města Kadaně, dovolujeme pozvat na první ročník Festivalu čajových nadšenců. Inspirací jsou pro nás čajové festivaly v zemích jako je Korea nebo Taiwan, kde se popíjení čaje pod širým nebem těší velké oblibě. Je to právě pocit sounáležitosti, klidu a sdílení, který nám čaj poskytuje můžeme-li se o něj rozdělit. Čaj nám dává klid a pomáhá odpočinout si od rámusu tohoto světa. Přijďte se i Vy na chvíli zastavit a pít s potěšením dobře zalitý čaj.

Součástí akce bude bohatý kulturní program, stánek s občerstvením s nevšedními dobrotami, výstava historického čajového nádobí v čajovně Kašmír a fotografie s informacemi o čaji na výstavní ploše studentského náměstí. V rámci festivalu proběhne i soutěž čajových amaterů-nadšenců, ti budou tvořit hlavní gró festivalu. Účastník si přinese své čajové nádobí, čajové moře či tác a termosky a bude v poklidu připravovat čaj pro sebe a hosty. K dispozici bude horká voda ve várnicích. Čaj dostane v čajovně Kašmír nebo si po dohodě s organizátory, může vzít i čaj vlastní (jde o to udržet jistý standard kvality).

Těšit se můžete třeba na vystoupení písničkáře Willa Eifella, který o sobě říká, že hraje „špinavej folk ze srdce šedýho Ústí“. Ve své tvorbě je ovlivněný například Bobem Dylanem, Williamem Saroyanem či Václavem Hrabětem, ale nejvíce právě geniem loci svého rodného města.

Orientálním tancem oblaží zrak tanečnice Tereza Štojdlová. Věnuje se Tribal Bellydance Fusion a také stylům Perského tance a tancům střední Asie a vystupuje jak sólově, tak s různými tanečními skupinami. Vystupuje navíc v autentických kostýmech získaných ze států střední Asie či či šitých podle autentické předlohy na míru.

Milovníky hudby poté potěší slovenská alternativní písničkářka Lubica Christophory, slovenská básnířka a písničkářka žijící v Brně. Zpívá ale nejen slovensky, ale také polsky, anglicky či ukrajinsky.

Na své si přijdou také nadšenci do bojových umění. Samurajská skupina Gorin předvede techniky boje beze zbraně či lukostřelbu a skupina Hakuzan dojo Vás obohatí o ukázky tameshigiri – tato technika původně sloužila k ověření kvality samurajského meče, a to přeseknutím mrtvoly. Dnes má značně humánnější charakter a přesekávány jsou speciální rohože.

Že jste nikdy neslyšeli naživo nikoho hrát na sitár? Tak to si určitě nenechte ujít vystoupení Zdeňka Hladíka! Pokud netušíte, s jakým nástrojem budete mít tu čest, jedná se o mnohostrunný drnkací nástroj podobný loutně a populární je především v Indii. Hra na něj má svá jasná pravidla  – tak například musí hráč sedět na zemi, být bosý a rozhodně by neměl ploskou pravé nohy mířit na posluchače, to je v Indii krajně neslušné. Jak vypadá hra na sitár v našich podmínkách se přijďte přesvědčit sami.

Divili jste se vždycky, proč ti největší „čajaři“ mají špinavé šálky? A jaky je rozdíl mezi čínskou a japonskou čajovou konvičkou? Jaké další pomůcky jsou k přípravě dobrého čaje potřeba? To vše se dozvíte na komentované výstavě historického čajového nádobí v čajovně Kašmír. 

Pro nadšence, kteří se budou chtít zúčastnit soutěže čajařů-amatérů, platí následující pravidla:

1) jsi-li amatér a čaj tě neživí, napiš na cajovnakasmir@email.cz své jméno a čaj, který chceš připravovat (buď svůj po dohodě, nebo ti čaj poskytneme)
2) připrav si termosky, deku a čajovou soupravu
3) přijď 22.7. 2017 na Studentské náměstí před 10:00
4) čajuj do 18:00, rozděl se o čaj s účastníky a užívej si krásného dne
5) v případě, že se tvá příprava a zvolený čaj staly vítěznými, převezmi cenu
Ať se daří a čaj s tebou :-)

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 24. 04. 2018

Kalendář akcí

« duben - 2018 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
..................1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30... ... ... ... ... ...
Františkánská konference
ROZPOČET A STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
Příměstské Tábory
U3V - 1. semestr
Informační centrum
Informační centrum
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně
Kudy z nudy

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
Do neznáma
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2018 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o. .