Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
C. K. Masopust
právě se nacházíte › úvodní strana Studentské náměstí

Festival čajových nadšenců

Různé žánry
Studentské náměstí ˆ mapa sobota - 21. červenec 2018 od 10:00 hod. Vložit do mého kalendáře 21-07-2018 10:00:00 21-07-2018 11:30:00 39 Festival čajových nadšenců - Různé žánry Kadaň - Studentské náměstí Kulturní zařízení Kadaň galerie@kultura-kadan.cz https://www.facebook.com/events/list?dialog=create false DD/MM/YYYY
Vstupné: 0,- Kč ( Volných vstupenek: 500 )

Vstupné: ZDARMA

Po loňském úspěšném prvním ročníku si Vás jménem čajovny Kašmír, za podpory města Kadaně dovolujeme pozvat na II. ročník Festivalu čajových nadšenců s tématem čajové kultury Japonska. Inspirací jsou pro nás čajové festivaly v zemích jako je Korea nebo Taiwan, kde se popíjení čaje pod širým nebem těší velké oblibě. Je to právě pocit sounáležitosti , klidu a sdílení, který nám čaj poskytuje můžeme-li se o něj rozdělit. Čaj lidem umožňuje zastavit se a pomáhá odpočinout si od rámusu tohoto světa. Přijďte i Vy, na chvíli se zastavit a pít s potěšením dobře zalitý čaj.


Festival čajových nadšenců je jednodenní akce určená milovníkům čaje, nadšeným amatérům i profesionálům, jakož i široké veřejnosti. Dnem konání je sobota 21.7. (od 10:00 do 18:00), místem pak Studentské náměstí v Kadani. Součástí akce bude bohatý kulturní program (viz níže), stánek s občerstvením s nevšedními dobrotami, výstava tušové malby a kaligrafií Jiřího Straky na kadaňské radnici.


V rámci festivalu proběhne i soutěž čajových amaterů – nadšenců, ti budou tvořit hlavní gro festivalu. Účastník si přinese své čajové nádobí, čajové moře či tác a termosky a bude v poklidu připravovat čaj pro sebe a hosty. K dispozici bude horká voda ve várnicích. Čaj dostane v čajovně Kašmír nebo si po dohodě s organizátory, může vzít i čaj vlastní (jde o to udržet jistý standard kvality). Zastoupeny by tak měli být tradiční čajové země a kultury. Profesionálové mohou čaj nabízet, prezentovat, připravovat i prodávat, nemohou se však zúčastnit soutěže. Návštěvníci festivalu mohou libovolně ochutnávat a popíjet čaj, a to zcela zdarma. Mohou také hlasovat pro jednoho z účastníků dle toho, jaký čaj jim chutnal nejvíce. Výhrou bude samozřejmě kvalitní čaj.

Cílem je ukázat že příprava čaje není nic složitého ani mystického, či něco nutně spojené s ezoterikou. Příprava čaje by měla být co nejjednoduší a zároveň by měla mít jistou estetickou úroveň. Jde o to povzbudit lidi aby se dověděli jak dobré a příjemné je pití kvalitního čaje.

Japonský čaj

Čajovna Kašmír pro vás nachystá zdarma ochutnávku špičkových japonských čajů z prefektury Shizuoka z rodinné firmy Yamadaien z Fuji city od pana emeritního profesora Watanabe a paní Miyako Umezawa.

Účinkující

Marek Kimei Matvija
Mistr hry na původně japonskou flétnu shakuhachi [šakuhači]. Japonskou tradiční hudbu studuje pod vedením mistra Mitsuhashiho Kifū, který mu udělil mistrovský titul a jméno Kimei (貴明). Marek se tak stal historicky prvním Čechem, jenž dosáhl tohoto uznání.

Markéta Franová
Tanečnice Markéta Franová ze souboru Trn v oku předvede japonský tanec inspirovanýc tradičními japonskými tanci ve stylu nihon buyo a odori v původnich choreografiích Ajny Kenning, studentky tradičního japonského tance - nihon buyo a profesionální tanečnice puvodem z Prahy a působící v San Franciscu

Skupina Gorin
Slovo Gorin znamená v japonštině Pět kruhů. Kruh znamená soudržnost. Skupina se zabývá japonským historickým šermem, výrobou brnění a výzbroje z období válčících států Senkoku Jidai(16. století) pod vedením Silvestra Prajera. Uvidíte souboje samurajů se zbraněmi a můžete také vyzkoušet samurajský výcvik a obléci si brnění (cca 50kg) nebo se naučit plést šňůry.

Hakuzan dojo
Pražská škola japonského šermu ve stylu Toyama ryu pod vedením japanologa a odborníka na asiatika Jakuba Zemana. Uvidíte ukázky Tameshigiri – sekání rohoží. Technika slouží k testování meče a schopností bojovníka. Jakub Zeman také povede krátký kurz tvůrčího psaní haiku – formy krátké básně

Mitsu Izumi dojo
Ukázka ju jutsu – bojového umění samurajů tradiční školy z 16. století. Ju jutsu je forma boje beze zbraně nebo s krátkými zbraněmi. Obsahuje techniky hodů, páčení, škrcení a také techniky úderů a kopů

Jan Hála
Člen Dobré čajovny na Václavském náměstí a student tradiční čajové školy Urasenke provede dvě tradiční formy japonského čajového obřadu – Chanoyu a Senchado.

Zdeněk Hladík
Hráč na tradiční indický strunný nástroj sitár, hang drum a fujaru. Uslyšíme rágy – skladby, pěvně dané formy kompozice tónů s dodatečným prostorem k improvizaci. Rágy vyjadřují emoce a nálady
vztahující se k jednotlivým částem dne nebo ročním obdobím

Trio Romanovská Tichý Hrubý
Hudební uskupení volně improvizující na pomezí jazzu a vážné hudby ve složení : Anna Romanovská housle a koto
Petr Tichý – kontrabas
Michal Hrubý - klarinet, basklarinet, tenor saxofon

Jiří Straka 
Výstava tušové malby a kaligrafií sinologa a malíře Jiřího Straky na kadaňské radnici

Česká asociace Shogi
Budete moci vyzkoušet japonskou formu šachů. K dispozici budou tři šachovnice a instruktor, který vám vše objasní a předvede.

 

Občerstvení

Cukr, káva, limonáda (Kadaň) – těšit se můžete na sladké i slané dobroty, domácí limonády a kvalitní kávu
Dobré jídlo světa Evy (Mariánské Lázně) – ochutnáte kuchyni orientu - Dhál, dvě polévky a obložené Samosy – plněné placky

Tržnice
Budete moci zakoupit čaje, čajovou keramiku, šperky, hrnky s automatickou kresbou a mnoho jiného užitečného zboží

To vše v poklidné uvolněné čajové atmosféře. :-)

Hlavním pořadatelem festivalu je Čajovna Kašmír Kadaň.

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 16. 02. 2019

Kalendář akcí

« unor - 2019 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
............123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728... ... ...
Františkánská konference
ROZPOČET A STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
Příměstské Tábory
U3V - 1. semestr
Informační centrum
Informační centrum
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně
Kudy z nudy

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2019 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o.