Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.

První kadaňský FOOD FESTIVAL
právě se nacházíte › úvodní strana Galerie Josefa Lieslera › Výstavy

Vzpomínka

Výstavy
Galerie Josefa Lieslera ˆ mapa čtvrtek - 13. září 2018 od 17:00 hod. Vložit do mého kalendáře 13-09-2018 17:00:00 13-09-2018 18:30:00 39 Vzpomínka - Výstavy Kadaň - Galerie Josefa Lieslera Kulturní zařízení Kadaň galerie@kultura-kadan.cz https://www.facebook.com/events/list?dialog=create false DD/MM/YYYY
Vstupné: 0,- Kč

Vstupné: ZDARMA

Trvání výstavy: 13. 9. - 21. 10.

„Trápí mne tlak všehomíra a nutí mne k práci, v níž je zapomínání na strasti života.“ (Josef Liesler)

Přijďte se podívat na výstavu českého malíře, grafika a ilustrátora Josefa Lieslera, jehož jméno naše galerie nese. Josef Liesler se narodil roku 1912 a dětství prožil v Kadani, jeho otec si přál, aby se vyučil cukrářem, nakonec ho ale dal na radu svého nadřízeného a poslal syna studovat na gymnázium do Karlových Varů. Tam získal první průpravu v kreslení a ve studiu kresby poté pokračoval na ČVUT v Praze. Ve 30. letech byl členem spolků Sedm v říjnu, v následující dekádě se připojil k uměleckému sdružení Mánes. Brzy se prosadil jako autor osobitého stylu založeného především na pečlivé kresbě a nevyčerpatelné dávce fantazie. Jeho grafiky jsou zdánlivě založené na technice, ve skutečnosti však odráží autorovy životní zkušenosti, jeho obrovskou představivost a senzibilitu. Výtvarní teoretici na jeho díle, vzniklém v průběhu sedmdesáti let, oceňují zejména univerzálnost, lehkost improvizace a výjimečnou pracovitost autora. Svá nejsilnější díla vytvořil na konci druhé světové války.

Ve své tvorbě často kombinoval citace známých děl (Francisca Goyi, Pabla Picassa, El Greca, Marca Chagalla či Salvadora Dalího) s vlastními prožitky, ironickým odstupem a humorem. V celém jeho díle je patrná výrazná inspirace surrealismem, on sám své dílo označoval jako fantaskní realitu.  Spojoval v něm fantastické představy se vzpomínkami, současnou situaci s historickou pamětí. Maloval apokalyptické obrazy monster a fantomů, strojů a srostlých lidí, bestií a zrůd, které ohrožují člověka. Realizoval se v mnoha výtvarných oborech: věnoval se malbě, ilustraci, známkové tvorbě, dělal novoročenky, exlibris, plakáty, umělecké monografické kalendáře i volnou grafiku, psal odborné stati. Pracoval i na monumentálních dílech pro architekturu. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha významných domácích a zahraničních sbírkách. Byl též členem Královské belgické akademie a nositelem světových i našich cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky. Za jednu ze svých poštovních známek (Hydrologická dekáda) získal také cenu UNESCO pro nejkrásnější známku roku. Prezident Václav Klaus mu udělil roku 2003 Medaili Za zásluhy druhého stupně.

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 23. 05. 2019

Kalendář akcí

« květen - 2019 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
......12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031... ...
Františkánská konference
ROZPOČET A STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
U3V - 1. semestr
Informační centrum
Informační centrum
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Panoramatická prohlídka Kadaně
Kudy z nudy

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
.
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2019 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o.