Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
C. K. Masopust
právě se nacházíte › úvodní strana Františkánské zahrady

LETNÍ KINO: La la land

Filmový festival
Františkánské zahrady ˆ mapa sobota - 04. srpen 2018 od 21:30 hod. Vložit do mého kalendáře 04-08-2018 21:30:00 04-08-2018 23:00:00 39 LETNÍ KINO: La la land - Filmový festival Kadaň - Františkánské zahrady Kulturní zařízení Kadaň galerie@kultura-kadan.cz https://www.facebook.com/events/list?dialog=create false DD/MM/YYYY
Vstupné: 70,- Kč ( Volných vstupenek: 91 ) › Kde koupím vstupenky?

Vstupné: 70 Kč

Oscary ověnčený film La la land, plný písní a tance, vypráví příběh nadějné herečky a jazzového pianisty a doslova oživuje trochu skomírající žánr muzikálu. Vzdává hold jazzu a cestě za vysněnými cíli, která ovšem občas vyžaduje oběti a často za sebou zanechá trpkou příchuť. Kromě skvělé hudby a hereckých výkonů ale americká akademie ocenila také neotřelou kameru nebo střih. Diváky ale mnohem více fascinuje například to, že představitel hlavního hrdiny Ryan Gosling se za čtyři měsíce naučil hrát na piano a v žádném záběru, kde ho vidíme hrát (a to dokonce ani v těch zblízka, které ukazují pouze ruce), jej nezastupuje dublér. Oba hlavní herci se dva měsíce učili zpívat, tančit a stepovat, aby ve filmu předvedli co nejlepší výkon. Režisér se také nerozpakoval nechat kvůli úvodnímu záběru na dva dni uzavřít dálnici, kde se odehrává taneční scéna v dopravní zácpě, a nechal ji tanečníky opakovat dlouhé hodiny, aby byl šestiminutový záběr bez jediného střihu dokonalý.

Po úspěšných minulých ročnících se Františkánské zahrady i letos promění v letní kino. Přijďte strávit příjemný večer s filmy, které si v posledních letech podmanily filmové plátno. Dalším z nich bude úspěšný muzikál La la land nominovaný na oscara ve 14 kategoriích, čímž dostihl například Titanic. Promítání začne ve 21:30, v případě nepřízně počasí se přesune do refektáře Františkánského kláštera.